Elektronické trezory

Elektronické trezory Traka se skvěle hodí pro zabezpečení a správu přenosných zařízení jako jsou notebooky, tablety, vysílačky, zdravotnické nebo jiné měřící přístroje a spousta další audiovizuální techniky. Řešení Traka vyniká především v prostředí, kde se né vždy dbá na šetrné zacházení. Vzhledem k možnosti přesně určit, kdo měl v daný čas k zařízení přístup, velice rychle klesne počet poškození, ztrát a dokonce i krádeží uskladněné techniky.

"Je až s podivem, v jakém stavu se začnou věci do inteligentních trezorů navracet, když si lidé uvědomí, jak lehce se dá původce poškození vypátrat."

K přístupu do elektronických trezorů Traka, lze využít kód PIN, magnetickou čipovou kartu nebo biometrickou čtečku otisku prstu. Všechny tyto řešení spolupracují se softwarem Traka32, který spravuje uživatelské účty. Každému účtu lze nastavit stupeň oprávnění pro přístup do různých částí trezoru. Tím, že každý uživatel používá svůj vlastní účet, poskytuje systém správcovi dokonalý přehled o veškerém pohybu uskladněných komodit. Systémy vybavené RFID senzory například dokážou dohlédnout i na včasné navrácení zapůjčeného notebooku do správné přihrádky.

Modulová konstrukce

Stavba elektronických trezorů je navržena s maximálním ohledem na potřeby zákazníků. Konstrukční, ale i softwarové řešení dává velkou možnost pro jak fyzické, tak systémové uzpůsobení. Rádi vyhovíme Vašim specifickým požadavkům a implementujeme elektronický trezor do Vašeho již zavedeného okruhu.

Už žádné výmluvy

S inteligentními systémy se každý pohyb ukládá do databáze. Elektronické trezory nepřinášejí pouze zvýšení bezpečnosti, ale především zodpovědnosti lidí, kteří je využívají. Historie přístupů je snadno dohledatelná, čímž končí spekulace, debaty a nesmyslné výmluvy. Ať už se jedná o průmyslovou sféru, školství nebo státní správu, uživatelé si tuto zodpovědnost plně uvědomují. Zapojení inteligentních systémů má pozitivní vliv na morální úroveň organizace.

Elektronické trezory se uplatňují především díky výborným možnostem správy a kontroly přístupu k uloženým komoditám.

Možnosti uplatnění elektronických trezorových systémů:

  • Letiště, nádraží
  • nemocnice, knihovny
  • univerzity
  • bankovní domy, finanční instituce
  • komerční sféra, maloobchody
  • sklady, logistická centra
  • věznice, policie
  • státní správa

Rádi bychom Vám představili elektronický trezor na notebooky využívající technologii RFID. Na dně každé přihrádky trezoru se skrývá čtečka RFID kódů, jimiž jsou notebooky označeny. Pomocí této technologie lze například sledovat, kdy si daný uživatel přístroj zapůjčil a kdy jej zase navrátil. Součástí trezoru je i nabíječka pro uložené notebooky. Dalším z řady elektronických trezorů Traka je inteligentní trezor s dotykovým displayem. Oba tyto produkty přináší všechny výhody inteligentních systémů a jejich detailnějšímu popisu jsou věnovány zvláštní sekce.